Surprize, surprize

14138014_1287857134691796_5600992465460490249_o

Despre asta putem vorbi pe șleau după această zi de luni, fie că ducem discuția spre Liga 1 sau în direcția Spaniei. Dacă ar fi să încep cu Liga 1, ambele partide au avut în  final, un scor neașteptat. La Mediaș, Gaz Metan și Botoșani au oferit un meci nul, iar asta nu a fost în contrast cu ce au oferit în primele etape. Duel de la care așteptam minim 3 reușite dar dacă numesc surpriză un 0-0 între Mediaș și Botoșani, victoria Timișoarei cu CSU Craiova, 3-2 pot să categorizez ca una din bombele sezonului. Aflați într-un punct mort, fără multe spații de ieșire din criză, gazdele s-au impus la capătul unui meci spectaculos, întorc, în favoarea lor rezultatul, în ultimele 8 minute.

orellanacelleg

Din La Liga vin două șocuri bulversante și triste, aș adăuga. 0-1 A pierdut Celta Vigo acasă cu Leganes. Mulți din cei care au alocat aceste minute pentru a citi  rândurile din seara asta, probabil nici nu știau că formația madrilenă e în prima ligă. Stupoarea a fost mare dar nu la fel de accentuată ca pe Mestalla, unde Valencia a fost surclasată, 2-4 de Las Palmas. Sezonul liliecilor debutează obscur și nu se anunță performanțe notabile nici anul acesta.

Be the first to comment on "Surprize, surprize"